دانلود کامل تمام لایه های مکانی دشت های ایران - Shapefile GIS :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

ابزار وبمستر

Bootstrap Example

عضويت در خبرنامه ايـميـل پايگاه بيسيــن - عضويت پس از کليک بر روي لينک فعال سازي که براي شما ارسال خواهد شد تکميل مي شود

پشتيباني شده با بيسين

دانلود کامل تمام لایه های مکانی دشت های ایران - Shapefile GIS

 

مقدمه

مجموعه سفره های اشباع و غیر اشباع در یک منطقه واحد، دشت (به انگلیسی: Plain) نامیده می شود. دشت ها دارای بخش های کوچکتری به نام آبخوان ها می باشند. آبخوان ها در دو نوع اشباع و غیر اشباع قرار دارند. در واقع آبخوان قسمتی از پوستهٔ زمین است که سوراخ‌ها یا خلل و فرج سنگ‌های آن از آب مملو و اشباع شده باشد. معمولاً منافذ و سوراخ‌های سنگ‌ها بر اثر بارندگی‌های ممتد از آب پر شده و با رسیدن به سطح غیرقابل تراوشی مانند سنگ‌های رسی در همان‌ جا متوقف می‌گردد و به شکل چشمه‌سارهای مختلفی در سطح زمین آشکار می‌شود. بدیهی است متناسب با خارج شدن آب از این چشمه‌ها سطح آب‌های زیرزمینی افت کرده و پائین می‌رود. قاعدتاً سطح آب‌های زیرزمینی در فصل‌های مرطوب بالا آمده و برعکس در فصل‌های خشک پائین می‌رود ولی هیچگاه از سطح معینی بالاتر یا پائین‌تر نخواهد رفت. پائین‌ترین سطح آب زیرزمینی هر منطقه را سطح آب دائمی آن منطقه می‌نامند.

مشخصات shapefile ها در اینجا...

در اینجا شما قادر به دریافت ShapeFile حدود هر یک از 581 دشت (محدوده واحد سفره آب زیرزمینی) کشور می باشید. حجم کل دانلود متناسب با گزینه انتخابی متغیر است و لینک ها با ارسال به ایمیل شما دائمی می باشند.

منطقه مورد نظر حدود گستره کشور ایران، (25 تا 40 درجه عرض شمالی و 44 تا 64 درجه طول شرقی) و به صورت تکه های لایه برداری دشت های کشور می باشد. تمامی سفره ها با مرز مشخص در یک فایل SHP با جدول توصیفی شامل نام و کد می باشد.

 

 تمام داده های موجود در اینجا توسط سایت بیسین تحلیل و بازسازی شده است.

 

_______________________________________

corbeille_propre_vide_box

قیمت هر لایه، 5 هزار تومان

 

1- گام اول

لازم است تا پیش از پرداخت وجه، شناسه منحصر لایه مد نظر خود را در فیلد پرداخت وارد کنید. برای پیدا کردن شناسه مذکور، از منوی زیر استفاده نمایید. به این ترتیب که ابتدا فایل مورد نظر را از منوی موجود انتخاب نمایید؛ و  سپس با فشردن دکمه زیر، شناسه منحصر را دریافت کرده و آن را در فیلد نهایی خرید (گام دوم) درج کنید.