شیوه نامه ذخیره سازی و تهیه بانک اطلاعات و گزارش های آماری -دانلود نرم افزار دیتاایز :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

عضويت در خبرنامه ايـميـل پايگاه بيسيــن - عضويت پس از کليک بر روي لينک فعال سازي که براي شما ارسال خواهد شد تکميل مي شود
شیوه نامه ذخیره سازی و تهیه بانک اطلاعات و گزارش های آماری -دانلود نرم افزار دیتاایز

شرح وظایف کارشناس بانک اطلاعات در شرکت های آب منطقه ای


توجه: این توضیحات بدون جداول و منابع آمده است. برای دریافت نسخه کامل آن را از ذیل دانلود کنید.

وظایف کارشناس بانک اطلاعات پس از ورود داده های تایید شده توسط کارگروه  آب سطحی و زیرزمینی در سامانه بانک اطلاعات منابع آب به شرح زیر می باشد:


1-اجرای گزارش های زیر، جهت کنترل برخی از پارامتر های ضروری از قبیل_ نداشتن  آمار  استان  مجاور _ خالی  نبودن نام استان _خالی نبودن فیلد کد محدوده _ اشتباه بودن کد محدوده _ تعداد رکورد دریافتی _ مجموع تخلیه _ ومجموع بهره برداری (گزارش‌های تهیه شده درسامانه بانک اطلاعات امار برداری سراسری 3) برای هر فرم عبارتند از:

 • گزارش barg_1 جهت چاپ برگ اول فرم خالی یا دارای آمار به منظور تهیه برگ آمار یا لیست ادیت.
 • گزارش barg_2 جهت  چاپ برگ دوم فرم خالی یا دارای آمار به منظور تهیه برگ آمار یا لیست ادیت.
 • گزارش Kontorol_code جهت کنترل کد های محدوده  خارج از رنج و یا اشتباه با تطبیق فرم مشخصات محدوده.
 • گزارش Kontorol_ostan جهت کنترل آمار  استان مجاور و یا خالی  و تعداد آنها.
 • گزارش Kontorol_tedad جهت کنترل  تعداد و تخلیه و بهره برداری منابع.


2-کنترل مجازی نبودن فیلد های  محاسباتی  در آمار های در یافتی (کاربر می باید کلیه فیلد های محاسباتی را کنترل نموده و از مجازی نبودن آنها اطمینان حاصل نماید).

3-تهیه گزارش‌های خروجی مورد درخواست گروه آب زیر زمینی و گروه آب سطحی برای کنترل آمار  

4-ارایه گزارش‌های خروجی از آمار  با فرمت اکسل و تحویل آن به کارشناسان گروه آب زیرزمینی و گروه آب سطحی جهت  بررسی و کنترل نهایی.

5-گزارش جداول پنجگانه (3-1 و 3-2 و 3-4 و 3-5 و 3-7)، خلاصه وضعیت امار برداری سراسری مرحله 3  به مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب جهت تایید نهایی تهیه و ارایه گردد.

6-تحویل آمار تایید شده از گروه آب زیرزمینی و گروه آب سطحی و اضافه کردن آن در سامانه بانک اطلاعات آماربرداری سراسری 3.

7-تهیه نسخ پشتیبان از آمارهای دریافتی تایید شده توسط کار گروه های آب سطحی و زیرزمینی.

8-ارسال آمار تایید شده توسط  شر‌کت‌های آب منطقه ای به ستاد با نامه رسمی و لوح فشرده شامل سامانه  امار بانک اطلاعات و جداول پنجگانه خلاصه  وضعیت آمار برداری سراسری مرحله 3  تایید و امضا شده توسط مدیر دفتر.

9-ارائه آمار  تایید نهایی آماربرداری سراسری مرحله 3 به متقاضیان.

 

الف) الزامات واقدامات اولیه

1-از سیستم عامل windows xp  یا windows 7که توسط دفتر مطالعات پایه منابع آب معرفی شده است استفاده شود.

2-فونت های فارسی ارسال شده از ستاد نصب شود.

3-نرم افزار دیتاایز نسخه 6 در رایانه نصب شود.

4-دستورالعمل نصب نرم افزار دیتاایز تحت ویندوز7 از کارفرما دریافت واجرا گردد.

5-فایل اکسل جداول هفتگانه خلاصه وضعیت کل امار برداری سراسری از کارفرما دریافت گردد.

6-مجموعه بانک اطلاعات  آماربرداری سراسری( Bank_Amar_3) تحت نرم افزار دیتاایز از کارفرما دریافت ودر رایانه کپی شود.


ب) مراحل ذخیره سازی، کنترل و تکمیل بانک اطلاعات

1-ذخیره سازی آمار فقط در برنامه نرم‌افزاری بانک‌اطلاعات‌آماربرداری سراسری ارائه شده توسط دفتر مطالعات پایه منابع آب انجام گیرد.

2-نظر به اینکه دقیق ترین راه کنترل ورود اطلاعات تهیه لیست ادیت چاپ شده بر روی کاغذ می باشد . لذا برای کنترل صحت ذخیره سازی بایستی حتماً لیست ادیت تهیه شود.

3-اطلاعات مندرج در لیست‌ادیت با اصل برگ های شناسایی وآمار مربوط مقابله شده وخطاهای احتمالی با استفاده از خودکار قرمز رنگ برروی لیست های ادیت کاغذی مشخض شود.

4-اطلاعات ذخیره شده دربانک اطلاعات اماربرداری سراسری براساس لیست‌های ادیت مربوط که خطاهای احتمالی برروی آنها مشخض شده است اصلاح شود.

5-جداول پنجگانه فایل اکسل"جداول-خلاصه‌ وضعیت‌ کل‌ آمار برداری‌ سراسری‌ مرحله 3 " امار مصارف ،تعداد و تخلیه، استخراج شده از بانک اطلاعات اماربرداری سراسری مرحله سوم تایید شده توسط شرکت آب منطقه ای متولی آمار به ترتیب استان و محدوده مطالعاتی حوزه عمل شرکت آب منطقه ای،  تکمیل و در قالب نرم افزار اکسل جهت تایید نهایی به مدیر دفتر مطالعات ارایه گردد.

6-دفاتر مطلعات در شرکت های  آب منطقه‌ای متولی مکلف می باشند کلیه امار نهایی و تایید شده خود را به شرح زیر همراه با نامه رسما برای دفتر مطالعات پایه منابع آب  شرکت مدیریت منابع آب ایران ارسال نمایند:


 • لوح فشرده شامل آمار تایید شده، تحت نرم افزار بانک اطلاعات امار برداری سراسری مرحله 3 (دیتاایز).
 • فایل اکسل  شامل جداول  پنجگانه خلاصه وضعیت موضوع  بند 5.
 • جدول 3-7 (ازفایل اکسل جداول -خلاصه وضعیت اماربرداری سراسری 3) چاپ شده و با نام - تاریخ وامضای تایید مدیر مطالعات پایه شرکت آب منطقه ای.

 
×

راهنماي حل مشکل دانلود: با توجه به اخلال درايو گوگل در ايران از آي پي ديگر کشورها براي دانلود فايل ها استفاده کنيد.

آب های زیرزمینی - مبانی و مفاهیم و پروژه های تخصصی

آبخوان ها و سفره های آب زیرزمینی علی رقم آنکه بخش مهم ذخایر طبیعی آب شیرین جهان را تشکیل می دهند، به دلیل ماهیت پنهان از چشم خود، همواره بیشترین فشار ها را در استفاده های بی رویه بر خود تحمل کرده و تنش اساسی بیلان داشته های آبی یک محدوده در این بخش رخ داده است. مدل ها و شبیه سازهای کامپیوتری شناخته شده ای در این زمینه وجود دارد که از گستردگی کاملی به منظور مطالعات و مدیریت برخوردار است.آب های سطحی - مبانی و مفاهیم و پروژه های تخصصی

آب های سطحی، اگرچه در دسترس ترین منابع برای بشر محسوب می شوند، اما از نظر پایدار بسیار آسیب پذیر و در عین حال بیشترین آلودگی را دریافت و حمل می کنند. همچنین حوادث شدید آب و هوایی مشخصا و حدقل به صورت بصری، بیشتر بر روی این دسته از منابع قابل شناسایی است. شناخت درست آب های سطحی با روش های هیدرولوژیکی یکی از اهداف ماست.آب های زیر سطحی - مبانی و مفاهیم و پروژه های تخصصی

آب های زیر سطحی،اهمیت بسیار زیادی در ارتباط یابی بین منابع آب و گیاهان دارند. خشسالی ها و ترسالی ها در این مفهوم خود را بیشتر برای انسان نشان می دهند. در عین حال مهم است که بدانیم اندرکنش آب های زیرزمینی و آب های سطحی بر اساس وضعیت لایه ای که آب های زیرسطحی در آن واقع شده است روی می دهد. شناخت درست آب های سطحی با روش های هیدرولوژیکی یکی از اهداف ماست.برنامه نویسی منعطف به زبان پایتون

عنوان مهندسی برازنده فردی است که با معادلات یک علم آشنایی مشخصی داشته باشد. آشنایی با معادلات و مفهومات علم هیدرولوژی امکان کار با زبان های اسکریپت منعطفی چون پایتون را فراهم می کند که در نتیجه بسیاری از مسائل و مشکلات تخصصی و استثنا در مهندسی آب، امکان حل دقیق و کامپیوتری را پیدا کنند.دریافت داده های مکانی پرکاربرد در مهندسی آب

بخش مهمی از خطا در محاسبات مهندسی، منتشر شده از داده های پایه ضعیف است. در این بخش می توانید به مجموعه گسترده ای از داده های مکانی چه در فرمت رستری و چه وکتوری، به منظور استفاده در نرم افزارهای مهندسی دسترسی داشته باشید. به مجموعه به مرور زمان افزوده می شود. همچنین محتوای پیشین در صورت امکان بروزرسانی می شود.دریافت داده ها و اطلاعات پرکاربرد در مهندسی آب

دامنه وسیع داده ها و اطلاعات محیطی، الزام به دسترسی مطمئن و بروز از این آمار و اطلاعات را نشان می دهد. با توجه به گستردگی منابع دستیابی به داده در سطح اینترنت، ما در اینجا مجموعه بزرگی از داده ها را جمع آوری کرده ایم. شما می تواند به همراه توصیحات به این محتوا دسترسی داشته باشید.آمار آنلاين-مقايسه اي بارش در حوضه هاي اصلي کشور

منبع: وزارت نيرو - اين نمودار ممکن است براي دقايقي به دليل بروزرساني غير فعال شود

توجه: احتمال عدم بروزرسانی به علت محرمانه شدن منابع داده


بروز شده در: 1400/08/08

ارتفاع كل ريزشهاي جوي از اول مهر لغايت 8 آبان سال آبي 1401-1400 بالغ بر 7 ميليمتر مي‌باشد. اين مقدار بارندگي نسبت به ميانگين دوره‌هاي مشابه درازمدت( 12 ميليمتر) 42 درصد كاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبي گذشته( 5 ميليمتر) 40 درصد افزايش نشان مي‌دهد. ضمناً حجم بارش اول مهر تا پايان 8 آبان معادل 11.536 ميليارد مترمكعب مي‌باشد.
نظرات (۰)

فرم ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

درباره بهترين هاي بيسيـــن بدانيد...

Bird

يکي از مهمترين اهداف اين سايت تهيه آموزش هاي روان از ابزارهاي کاربردي علوم آب است.

اهميت مطالعات محيطي با ابزارهاي نوين در چيست؟

امروز با فارغ التحصيلي جمع کثير دانشجويان سالهاي گذشته و حال، با گذر از کمي گرايي ديگر صرف وجود مدارک دانشگاهي حرف اول را در بازار کار نمي زند؛ بلکه سنجش ديگري ملاک؛ و شايسته سالاري به ناچار! باب خواهد شد. يکي از مهم ترين لوازم توسعه علمي در هر کشور و ارائه موضوعات ابتکاري، بهره گيري از ابزار نوين است، بيسين با همکاري مخاطبان مي تواند در حيطه علوم آب به معرفي اين مهم بپردازد.

جستجو در بيسين
سایت مهندسی آب

بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

سایت بیسین با معرفی مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزارها و مدل های شبیه سازی در حیطه مهندسی آب، تلاش به تهیه خدمات یکپارچه و محلی از محاسبات هیدرولوژیکی و هیدرولیکی می کند

اطلاعات سايت

 • www.Basin.ir@gmail.com
 • بهزاد سرهادي
 • شناسه تلگرام: Basin_Ir_bot
 • شماره واتساپ: 09190622992-098
 • شماره تماس: 09190622992-098

W3Schools

W3Schools