5 راه برای انتخاب آرک در GMS :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

ابزار وبمستر

Bootstrap Example

عضويت در خبرنامه ايـميـل پايگاه بيسيــن - عضويت پس از کليک بر روي لينک فعال سازي که براي شما ارسال خواهد شد تکميل مي شود

پشتيباني شده با بيسين

5 راه برای انتخاب آرک در GMS


همه می دانند که شما می توانید با استفاده از ابزار انتخاب Arcs و کلیک بر روی قوس مورد نظر، قوس را در GMS انتخاب کنید. اما آیا می دانید پنج راه مختلف برای انتخاب یک یا چند قوس وجود دارد؟ در اینجا یک خلاصه سریع از همه آنها:

با استفاده از ابزار Arc ها را انتخاب کنید تا یک قوس تک کلیک کنید. این رایج ترین روش برای انتخاب قوس است، اما تنها به شما اجازه می دهد تا در هر لحظه یک مورد را انتخاب کنید. اگر شما چندین قوس را انتخاب کرده اید، راه های بهتر و موثرتری برای انتخاب آنها وجود دارد.

با استفاده از کلید Shift یا Ctrl کلید select Arcs را انتخاب کنید تا چند قوس خاص را انتخاب کنید. این به شما اجازه می دهد تنها آرک های دلخواه را برای هر هدف ای که می خواهید انتخاب کنید. این روش تمام دقت روش اول را شامل می شود، اما اگر تعداد زیادی قوس مختلف را انتخاب کنید می توانید زمان زیادی را صرف کنید. سه روش بعدی به شما این امکان را می دهد که تعداد بیشتری از قوس ها را سریعتر انتخاب کنید.

از ابزار انتخاب Arcs را برای کشیدن یک جعبه در اطراف چند رقم استفاده کنید تا آنها را انتخاب کنید. تمام قوس هایی که هر دو گره قوس درون جعبه قرار دارند انتخاب می شوند. Arcs که یک گره خارج از جعبه است انتخاب نمی شود. روش کلیک و کشیدن یک روش سریع برای انتخاب چندین حلقه را فراهم می کند، اما دقیق نیست.

برای انتخاب تمام قوس در پروژه از دستور Select All در منوی Edit استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که انتخاب ابزار Arcs برای اولین بار انتخاب شده است، بنابراین GMS می داند چه چیزی انتخاب شود. دستورالعمل Unselect All را می توانید در صورت تمایل، وقتی همه چیز را انجام می دهید، انتخاب کنید.

دستور Select With Poly در منوی Edit به شما اجازه می دهد تا چند ضلعی را در اطراف قوس های مورد نظر انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که هر دو انتهای یک قوس باید درون چند ضلعی باشد تا انتخاب شود.


برای یافتن تمامی مطالب مرتبط با این مطلب در سایت از جستجوی سایت در حاشیه سمت راست و بالای صفجه استفاده فرمایید.


لیست دیگر آموزش های مرتبط

ورود به بخش آموزش های متنی GMS

ویکی نرم افزار GMS

انجمن بحث و گفتگو GMS

کلاس های بین المللی GMS

منابع آموزشی نرم افزار GMS

بلاگ نکات نرم افزار GMS


آموزش های ویدیویی فارسی GMS

آموزش های ویدیویی انگلیسی GMS


دانلود آخرین نسخه نرم افزار GMS


دریافت کرک نرم افزار GMS

دریافت لایسنس ارزیابی (14 روزه)


برای سفارش انجام مدل سازی اینجا کلیک کنید×

راهنماي حل مشکل دانلود: با توجه به مسدود شدن درايو گوگل در ايران از آي پي ديگر کشورها براي دانلود فايل ها استفاده کنيد.
سفارش پروژه داريد؟ يا قصد همکاري در انجام پروژه؟ و يا قصد فروش فايل خود؟

با فشردن دکمه زير يکي از بخش هاي "سفارش انجام پروژه" يا "همکاري با بيسين" و يا "فروش فايل" را انتخاب فرماييد