دانشگاه تبریز؛ میزبان سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

ابزار وبمستر

Bootstrap Example

عضويت در خبرنامه ايـميـل پايگاه بيسيــن - عضويت پس از کليک بر روي لينک فعال سازي که براي شما ارسال خواهد شد تکميل مي شود

پشتيباني شده با بيسين

دانشگاه تبریز؛ میزبان سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران

سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران به مدت سه روز در روزهای ۲۶ تا ۲۸ شهریور ماه امسال به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود. دکتر احمد فاخری فرد، دبیر کنفرانس با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت موضوع هیدرولوژی هدف از برگزاری این کنفرانس، اهمیت جایگاه علم هیدرولوژی و نقش آن در جوامع بشری با تاکید بر نوع نگاه علمی است.

وی در ادامه با اشاره به محورهای اصلی این کنفرانس، افزود: تغییر اقلیم، سیلاب‌ها و خشکسالی‌ها، هیدرولوژی و مدیریت منابع آب، هیدرولوژی، سیستم‌های هشدار سیل و مدیریت ریسک، داده‌کاوی و سنجش از دور در هیدرولوژی، هیدرولوژی و مدیریت حوضه‌های شهری، هیدرولوژی، محیط زیست و آب‌های غیرمتعارف، هیدرولوژی، اقتصاد و حکمرانی آب، هیدرولوژی، آبخیزداری و حفاظت از منابع آب، شبیه‌سازی و مدل‌سازی در هیدرولوژی، هیدروژئولوژی و آب‌های ژرف، هیدرولوژی و سازه‌های آبی، هیدرولوژی در علوم کشاورزی و هیدرولوژی، فرهنگ‌سازی و اخلاق آب از جمله محورهای این کنفرانس است.


به گفته وی در طول برگزاری کنفرانس، محققان و پژوهشگران، یافته‌ها و تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند تا رهنمونی برای آینده‌ای بهتر و توسعه‌ای پایدارتر رقم بخورد و عرصه این تبادل نظرات و بحث و نقدهای خود دانشگاه، عملی خواهد شد برای دانشجویان جوانی که قدم در فراگیری علم و دانش نهادند.


عضو هیات علمی دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: در سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران علاوه بر ارائه سخنرانی‌ها و یافته‌های علمی و پژوهشی به صورت پوستر توسط شرکت‌کنندگان، کمیته علمی سمینار، کارگاه‌های آموزشی متعددی را تدارک دیده است که در کنار سمینار برگزار خواهند شد.


وی امکان برگزاری نمایشگاه را که شرکت‌ها و صنایع مرتبط بتوانند دستاوردهای خود را ارائه کنند نیز از دیگر برنامه‌های جانبی این سمینار عنوان کرد و یادآور شد: در این کنفرانس برای اولین بار به "هیدرولوژی در قاب رسانه" نیز به عنوان یک برنامه جانبی نگریسته شده است و این امکان برای فعالان عرصه خبر، عکس، فیلم کوتاه، فیلم مستند، تصویرسازی آموزش‌های عمومی و… به همراه نشست‌های تخصصی همراه با فرهیختگان و فعالان این عرصه نیز فراهم است تا هر چه بهتر به جایگاه علم هیدرولوژی و نگرش ها و کاربردهای آن از نگاه رسانه ای پرداخته شود.


دکتر فاخری فرد تصریح کرد: سومین روز کنفرانس، اختصاص خواهد داشت به برنامه‌های تورگردی از چشم‌اندازهایی که دست طبیعت آثار بدیعی در پیکره طبیعت استان برجای گذاشته است.×

راهنماي حل مشکل دانلود: با توجه به مسدود شدن درايو گوگل در ايران از آي پي ديگر کشورها براي دانلود فايل ها استفاده کنيد.
سفارش پروژه داريد؟ يا قصد همکاري در انجام پروژه؟ و يا قصد فروش فايل خود؟

با فشردن دکمه زير يکي از بخش هاي "سفارش انجام پروژه" يا "همکاري با بيسين" و يا "فروش فايل" را انتخاب فرماييدآمار آنلاين-مقايسه اي بارش در حوضه هاي اصلي کشور

منبع: وزارت نيرو - اين نمودار ممکن است براي دقايقي به دليل بروزرساني غير فعال شود