ایجاد یک آبخوان محصور در GMS :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

ابزار وبمستر

Bootstrap Example

عضويت در خبرنامه ايـميـل پايگاه بيسيــن - عضويت پس از کليک بر روي لينک فعال سازي که براي شما ارسال خواهد شد تکميل مي شود

پشتيباني شده با بيسين

ایجاد یک آبخوان محصور در GMS


آیا مدل MODFLOW شما دارای یک آبخوان محصور است؟ لایه aquifer محصور شده است به عنوان "آبخوان زیر سطح که با آب اشباع شده است تعریف می شود. لایه های مواد غیر قابل نفوذ هر دو بالا و پایین آبخوان هستند و باعث می شود تحت فشار قرار بگیرند به طوری که وقتی که چاه به آبخوان نفوذ می کند آب در بالای آبخوان بالا می رود. "


در MODFLOW، یک لایه در نظر گرفته می شود زمانی که سطح آب در سلول بالای سلول است. علاوه بر این، هر سلولی که در بالای تراز آب قرار دارد غیرقابل تعریف است زیرا سر در آن سلول ها زیر سلول سلول قرار دارد.


لایه ها در مدل GMS MODFLOW شما می توانند به عنوان محدود یا قابل تبدیل در هر یک از بسته های جریان، مانند بسته LPF تعیین شوند. دیگر بسته های جریان نیز می توانند شامل بسته های BCF، HUF و UPW باشند. هنگام تنظیم مدل MODFLOW، بسته جریان مورد نظر را در کادر بسته MODFLOW Packages انتخاب کنید. بسته جریان انتخاب شده باید با نسخه MODFLOW مشخص شده سازگار باشد.


در هر یک از محاوره های بسته جریان، زیر لایه نوع لایه، یک لایه را می توان به عنوان "محدود" یا "تبدیلی" تعریف کرد. "تبدیلی" به این معنی است که GMS به طور خودکار لایه را به صورت محدود یا آزاد به سطح زمین در شبیه سازی تعیین می کند. فقط یک نوع لایه را می توان به هر لایه اختصاص داد. به طور پیش فرض، تمام لایه ها برای تبدیل قابل تنظیم است مگر اینکه در غیر این صورت مشخص شود.


هنگامی که یک لایه به طور صریح تنظیم می شود، MODFLOW از ضخامت سلول به جای ضخامت اشباع استفاده می کند تا یک مقدار انتقال را محاسبه کند. این کار برای شرایط غیرقابل کنترل در لایه انجام نمی شود.


برای یافتن تمامی مطالب مرتبط با این مطلب در سایت از جستجوی سایت در حاشیه سمت راست و بالای صفجه استفاده فرمایید.


لیست دیگر آموزش های مرتبط

ورود به بخش آموزش های متنی GMS

ویکی نرم افزار GMS

انجمن بحث و گفتگو GMS

کلاس های بین المللی GMS

منابع آموزشی نرم افزار GMS

بلاگ نکات نرم افزار GMS


آموزش های ویدیویی فارسی GMS

آموزش های ویدیویی انگلیسی GMS


دانلود آخرین نسخه نرم افزار GMS


دریافت کرک نرم افزار GMS

دریافت لایسنس ارزیابی (14 روزه)


برای سفارش انجام مدل سازی اینجا کلیک کنید×

راهنماي حل مشکل دانلود: با توجه به مسدود شدن درايو گوگل در ايران از آي پي ديگر کشورها براي دانلود فايل ها استفاده کنيد.
سفارش پروژه داريد؟ يا قصد همکاري در انجام پروژه؟ و يا قصد فروش فايل خود؟

با فشردن دکمه زير يکي از بخش هاي "سفارش انجام پروژه" يا "همکاري با بيسين" و يا "فروش فايل" را انتخاب فرماييدآم