ثبت 607 میلی‌متر بارندگی یک سال آبی در همدان :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

ثبت 607 میلی‌متر بارندگی یک سال آبی در همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان عنوان کرد:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: پرونده بارش‌های استان همدان در سال آبی 98-97 با بارش 607 میلی‌متری بسته شد. "منصور ستوده" اظهار داشت: سال آبی 98-97، 607 میلی‌متر برف و باران در همدان بارید.

وی با اشاره به اینکه بارش استان در مدت مشابه سال گذشته 389 میلی‌متر و متوسط بلندمدت 345 میلی‌متر بوده است، افزود: بارش‌های امسال نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته 56 درصد و در مقایسه با متوسط بلندمدت 76 درصد افزایش داشته است.

ستوده اظهار کرد: در محدوده مطالعاتی همدان ـ بهار ایستگاه سد اکباتان 601 میلی‌متر بارندگی رخ داده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 424 میلی‌متر بوده است و 42 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی میزان بارندگی در ایستگاه وسج محدوده مطالعاتی نهاوند در سال گذشته را 413 میلی‌متر اعلام کرد و گفت: امسال در این ایستگاه 709 میلی‌متر بارندگی گزارش شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 72 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان افزود: بیشترین بارش سال آبی 98-97 مربوط به ایستگاه وراینه محدوده مطالعاتی نهاوند 881 میلی‌متر بوده که نسبت به بارش 548  میلی‌متر در مدت مشابه سال گذشته 61 درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به اینکه در ایستگاه آق کهریز همدان- بهار 489 میلی‌متر بارندگی رخ داده است، گفت: میزان بارندگی سال گذشته در این ایستگاه 373 میلی‌متر بوده که مقایسه این دو عدد افزایش 31 درصدی بارندگی در این منطقه را نشان می‌دهد.

ستوده با اعلام اینکه ایستگاه قهاوند در محدوده مطالعاتی رزن ـ قهاوند 487 میلی‌متر بارندگی داشته است، گفت: میزان بارندگی ثبت شده در این ایستگاه در مدت مشابه سال گذشته 325 میلی‌متر بوده که مقایسه آنها خبر از افزایش 50 درصدی دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در ایستگاه خمیگان محدوده مطالعاتی رزن-قهاوند 465 میلی‌متر بارندگی داشتیم، تصریح کرد: میزان بارندگی امسال در این ایستگاه برابر 313 میلی‌متر بوده که نشان‌دهنده افزایش 52 درصدی بارندگی در منطقه است.
نظرات (۰)

فرم ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

درباره بهترين هاي بيسيـــن بدانيد...

Bird

يکي از مهمترين اهداف اين سايت تهيه آموزش هاي روان از ابزارهاي کاربردي علوم آب است.

اهميت مطالعات محيطي با ابزارهاي نوين در چيست؟

امروز با فارغ التحصيلي جمع کثير دانشجويان سالهاي گذشته و حال، با گذر از کمي گرايي ديگر صرف وجود مدارک دانشگاهي حرف اول را در بازار کار نمي زند؛ بلکه سنجش ديگري ملاک؛ و شايسته سالاري به ناچار! باب خواهد شد. يکي از مهم ترين لوازم توسعه علمي در هر کشور و ارائه موضوعات ابتکاري، بهره گيري از ابزار نوين است، بيسين با همکاري مخاطبان مي تواند در حيطه علوم آب به معرفي اين مهم بپردازد.

جستجو در بيسين
سایت مهندسی آب

بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

سایت بیسین با معرفی مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزارها و مدل های شبیه سازی در حیطه مهندسی آب، تلاش به تهیه خدمات یکپارچه و محلی از محاسبات هیدرولوژیکی و هیدرولیکی می کند

اطلاعات سايت

  • www.Basin.ir@gmail.com
  • بهزاد سرهادي
  • شناسه تلگرام: SubBasin
  • شماره واتساپ: 09190622992-098
  • شماره تماس: 09190622992-098

W3Schools

W3Schools