نکاتی در مورد مدل مفهومی GMS مادفلو :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

ابزار وبمستر

Bootstrap Example

عضويت در خبرنامه ايـميـل پايگاه بيسيــن - عضويت پس از کليک بر روي لينک فعال سازي که براي شما ارسال خواهد شد تکميل مي شود

پشتيباني شده با بيسين

نکاتی در مورد مدل مفهومی GMS مادفلو


آیا تابحال مدلی را در GMS ساخته اید که از چندین مدل مفهومی استفاده می کند؟ انجام این کار چند مزیت را ارائه می دهد. با این حال، در هنگام انجام این کار، خطاهای احتمالی نیز وجود دارد. ما در مورد برخی از مزایای استفاده از چندین مدل مفهومی و اینکه باید مراقب آن باشیم، بحث خواهیم کرد. یک مدل مفهومی ممکن است شامل یک یا چند پوشش نقشه باشد. هر پوشش باید شامل اشیاء مشخصه ای باشد که ساختارهای اصلی مدل آب زیرزمینی مانند چاه ها، رودخانه ها یا شارژ را تعریف می کنند. همه چیز در مدل مفهومی را می توان در یک شبکه یا مدل MODFLOW ترسیم کرد.

نمونه ای از چندین مدل مفهومی در Project Explorer

فراتر از استفاده از پوشه ها تحت یک مدل مفهومی واحد، یکی از مهمترین مزیت های استفاده از چندین مدل مفهومی برای سازماندهی است. در هنگام ایجاد تغییرات در یک مدل، داشتن یک مدل مفهومی پایه و سپس چندین مدل مفهومی متغیر مفید است. کل مدل مفهومی پایه ممکن است کپی شده باشد تا یک نقطه شروع برای سایر تغییرات ایجاد شود، یا پوشش های فردی ممکن است تکثیر شود و به سایر مدل های مفهومی کشیده شود. کپی کردن مدل مفهومی پایه می تواند به ویژه مفید باشد اگر قبلاً گونه حمل و نقل را برای مدل های مرتبط با MODFLOW تعریف کنید.


به عنوان مثال، می توانید از یک مدل مفهومی برای یک مدل حالت پایدار پایه استفاده کنید، سپس یک مدل مفهومی دیگری را برای یک مدل پیش بینی گذرا ایجاد کنید. با استفاده از این می توانید مدل مفهومی پایه را در MODFLOW ترسیم کنید و آن مدل را اجرا کنید. بعد از اینکه نتایج پایه را بدست آورید، می توانید مجموعه داده های راه حل را برای حفظ آنها کپی کنید، در صورت لزوم گزینه های جهانی - مانند دوره تنش - را تنظیم کنید، و سپس مدل پیش بینی شده را روی شبکه بکشید تا مدل دوم MODFLOW خود را اجرا کنید.


هنگام استفاده از چندین مدل مفهومی، موارد کمی وجود دارد که باید به جستجو بپردازید. این شامل:

  • هنگام تغییر مدل مفهومی، تغییراتی به طور خودکار در مدل MODFLOW یا سایر مدل های مورد استفاده ایجاد نمی شود. مدل مفهومی باید به مدل آب های زیرزمینی ترسیم شود تا ویژگی های تعریف شده در مدل اجرا شود.
  • هنگام انتقال مدل مفهومی، آن را به نوشتن اطلاعات موجود در همان بسته های موجود در مدل مفهومی می پردازد. اگر می خواهید مدل را با مدل مفهومی جدید بروزرسانی کنید، این گردش کار صحیح است. اما اگر مدل مفهومی اصلی از بسته هایی استفاده کند که دیگر در مدل مفهومی جدید استفاده نمی شود، ممکن است در اجرای مدل خطایی رخ دهد. همیشه مدل خود را بعد از نگاشت بررسی کنید تا ویژگی های نگاشت را طبق برنامه خود تأیید کنید.
  • هنگام استفاده از MODFLOW-USG، و UGrids چندگانه دارید، مطمئن شوید که مدل مفهومی نگاشت از UGrid یا مدل صحیح است. این کار به UGrid فعال نگاشت می شود.

برای یافتن تمامی مطالب مرتبط با این مطلب در سایت از جستجوی سایت در حاشیه سمت راست و بالای صفجه استفاده فرمایید.


لیست دیگر آموزش های مرتبط

ورود به بخش آموزش های متنی GMS

ویکی نرم افزار GMS

انجمن بحث و گفتگو GMS

کلاس های بین المللی GMS

منابع آموزشی نرم افزار GMS

بلاگ نکات نرم افزار GMS


آموزش های ویدیویی فارسی GMS

آموزش های ویدیویی انگلیسی GMS


دانلود آخرین نسخه نرم افزار GMS


دریافت کرک نرم افزار GMS

دریافت لایسنس ارزیابی (14 روزه)


برای سفارش انجام مدل سازی اینجا کلیک کنید

×

راهنماي حل مشکل دانلود: با توجه به مسدود شدن درايو گوگل در ايران از آي پي ديگر کشورها براي دانلود فايل ها استفاده کنيد.
سفارش پروژه داريد؟ يا قصد همکاري در انجام پروژه؟ و يا قصد فروش فايل خود؟

با فشردن دکمه زير يکي از بخش هاي "سفارش انجام پروژه" يا "همکاري با بيسين" و يا "فروش فايل" را انتخاب فرماييد