مقاله بانک جهانی در مورد حاکمیت در آبیاری و زهکشی :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

ابزار وبمستر

Bootstrap Example

عضويت در خبرنامه ايـميـل پايگاه بيسيــن - عضويت پس از کليک بر روي لينک فعال سازي که براي شما ارسال خواهد شد تکميل مي شود

پشتيباني شده با بيسين

مقاله بانک جهانی در مورد حاکمیت در آبیاری و زهکشی


مقاله ای از بانک جهانی با عنوان دولت در آبیاری و زهکشی: مفاهیم، موارد و رویکردهای محور عملی، با بررسی چگونگی مدیریت آبیاری می تواند در رفع فقر روستایی، کاهش اثرات تغییرات آب و هوا و تغذیه کره زمین کمک کند.

کشاورزی آبیاری برای تأمین نیازهای غذایی و علوفه ای جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و حتی در آینده برای تأمین امنیت غذایی و اولویت های توسعه پایداری آب اهمیت بیشتری خواهد داشت. رشد زیاد جمعیت، تغییر آب و هوا، افزایش رشد اقتصادی و اقتصادی و فشار روانی عوامل اصلی ایجاد تغییر در این امر هستند.

اگرچه آبیاری تنها 6.5 درصد از کل اراضی مورد استفاده برای کشاورزی را پوشش می دهد، اما از تولید چهل درصد از مواد غذایی و خوراکی جهان، با ارزش ناخالص پنجاه و پنج درصد از محصولات کشاورزی جهانی پشتیبانی می کند.

بهبود عملکرد آبیاری یک استراتژی اولویت در رفع فقر روستایی و کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی به ویژه برای افراد آسیب پذیر است. پیام اصلی این کتاب منابع این است که کارکردها، فرآیندها و قابلیت های مرتبط با آن باید اولویت اصلی همه مداخلات نهادی آبیاری باشد.

دسترسی به مقاله کار دولت در زمینه های آبیاری و زهکشی: مفاهیم، موارد و رویکردهای محور عملی - یک منبع تمرین کننده در زیر:


دانلود مقاله حاکمیت در آبیاری و زهکشی

×

راهنماي حل مشکل دانلود: با توجه به مسدود شدن درايو گوگل در ايران از آي پي ديگر کشورها براي دانلود فايل ها استفاده کنيد.
سفارش پروژه داريد؟ يا قصد همکاري در انجام پروژه؟ و يا قصد فروش فايل خود؟

با فشردن دکمه زير يکي از بخش هاي "سفارش انجام پروژه" يا "همکاري با بيسين" و يا "فروش فايل" را انتخاب فرماييدآمار آنلاين-مقايسه اي بارش در حوضه هاي اصلي کشور

منبع: وزارت نيرو - اين نمودار ممکن است براي دقايقي به دليل بروزرساني غير فعال شود


آخرين تصوير ماهواره هواشناسي - موقعيت ايران

W3Schools