نقش رسانه‌ها در مدیریت سیل :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

ابزار وبمستر

Bootstrap Example

عضويت در خبرنامه ايـميـل پايگاه بيسيــن - عضويت پس از کليک بر روي لينک فعال سازي که براي شما ارسال خواهد شد تکميل مي شود

پشتيباني شده با بيسين

نقش رسانه‌ها در مدیریت سیل


در دﻧﯿﺎى اﻣﺮوز، رﺳﺎﻧﻪﻫﺎ ﺑـــﻪ ﺑﺨـﺶ ﺗﻔﮑﯿﮏﻧﺎﭘﺬﯾﺮى از ﻓﺮاﯾﻨﺪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﻼﯾﺎ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺷﺪه‌اﻧﺪ. رادﯾﻮ، ﺗﻠﻮﯾﺰﯾﻮن و اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ، در زﻣﺮه ﺳﺮﯾﻊﺗﺮﯾﻦ ﮐﺎﻧﺎلﻫﺎ ﺑﺮاى اﻧﺘﻘﺎل داﻧﺶ و اﻃﻼﻋﺎت در ﮔﺴﺘﺮه ﺟﻐﺮاﻓﯿﺎﯾﻰ وﺳﯿﻊ ﺑﻪ شمار ﻣﻰآﯾﻨـﺪ و ﻣﺨﺎﻃﺒﺎن ﭘﺮﺷﻤﺎرى را ﺗﺤﺖ ﭘﻮﺷﺶ ﻗﺮار ﻣﻰدﻫﻨﺪ. رﺳﺎﻧﻪﻫﺎ ﮐﺎرﮐﺮدﻫﺎى ﻣﻬﻤﻰ ﭼﻮن آﮔﺎﻫﻰﺑﺨﺸﻰ، آﻣﻮزش و ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزى ﺟﻮاﻣﻊ را ﺑﺮاى ﺗﺄﺛﯿﺮﮔﺬارى ﺑﺮ ﮐﻨﺶ و ﺳﯿﺎﺳﺖ ﻋﻤﻮﻣﻰ در ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت آﻣﺎدﮔﻰ و ﮐﺎﻫﺶ خسارت‌های ﺟﺎﻧﻰ و ﻣﺎﻟﻰ اﯾﻔﺎ ﻣﻰﮐﻨﻨﺪ. ﺑـــﻪ ﺑﯿﺎﻧﻰ دﯾﮕﺮ، از ﻗﺪرت ﻋﻈﯿﻤﻰ ﺑﺮاى ﺷﮑﻞدادن ﺑﻪ اﻓﮑﺎر ﻋﻤﻮﻣﻰ و ﺑﺮﺟﺴﺘﻪﺳﺎزى ﻣﺴﺎﺋﻞ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺑﻼﯾﺎ ﺑﺮﺧﻮردار ﻫﺴﺘﻨﺪ. 

ﮔﺰارﺷﮕﺮان، ﺧﺒﺮﻧﮕﺎران، دﺑﯿﺮان، ﺧﺒﺮﮔﺰارىﻫﺎ و ﺗﻤﺎم اﻋﻀﺎى ﺟﺎﻣﻌﻪ رﺳﺎﻧﻪاى، ﻧﻘﺶ ﻣﻬﻢﺗﺮى ﺑﯿﺶ از ﺻﺮﻓـــﺎً اﻃﻼع‌رﺳﺎﻧﻰ و آﮔﺎﻫﻰﺑﺨﺸﻰ دارﻧﺪ.آﻧﺎن ﺑـــﺎ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﻰ ﻋﻠﺖ‌ﻫﺎى رﯾﺸﻪاى ﺑﻼﯾﺎ و ﺟﻨﺒﻪﻫﺎى اﺟﺘﻤﺎﻋﻰ آن ﻣﻰﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﻣﺮدم و ﻣﺪﯾﺮان ﮐﻤﮏ ﮐﻨﻨﺪ ﺑﻪ ﺷﻨﺎﺧﺖ ﮐﺎﻣﻞ‌ﺗﺮى از ﻋﻠﻞ آﺳﯿﺐﭘﺬﯾﺮى دﺳﺖ ﯾﺎﺑﻨﺪ، و ﻇﺮﻓﯿﺖ ﺧـــﻮد را در ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ ﺑﺎ ﺑﻼﯾﺎ اﻓﺰاﯾﺶ دﻫﻨﺪ.


این نوشتار کارکردهای بالقوه رسانه‌ها را در مراحل مختلف چرخه مدیریت سیل، از مرحله پیشگیری و آگاهی‌بخشی، تا هشدار در زمان اضطراری، و کمک‌رسانی و بازیابی توصیف می‌کند. پس از تعریف مفهوم‌های پایه ارتباطات و ادراک ریسک، چگونگی نقش‌آفرینی رسانه‌ها را در جایگاه بینابینی میان تصمیم‌گیران و مردم را نشان می‌دهد.


توصیه بر این است که رابطه میان رسانه‌ها و سیل می‌تواند به نقش‌آفرینی اثربخش‌تر در فرایند مدیریت سیل و شکل‌گیری همکاری با سیاست‌گذاران از یک سو، و طراحی استراتژی ارتباطاتی از سوی دیگر ارتقا یابد. در انتها نیز چندین نمونه از تجربه‌های موفق رسانه‌های اصلی تشریح شده است.


عنوان: نقش رسانه‌ها در مدیریت سیل

نهاد تهیه‌کننده: GWP و WMO

سال انتشار: 2015

دانلود گزارش

مدیر سایت: بهزاد سرهادی

نشاني ايميل (فعال): www.Basin.ir@Gmail.com

شناسه تلگرام مدير سايت: SubBasin@

تلفن تماس:  09190622992 (98+)

(سوالات تخصصي را در گروه تلگرام ارسال کنيد)

_______________________________________________________

×

راهنماي حل مشکل دانلود: با توجه به مسدود شدن درايو گوگل در ايران از آي پي ديگر کشورها براي دانلود فايل ها استفاده کنيد.
سفارش پروژه داريد؟ يا قصد همکاري در انجام پروژه؟ و يا قصد فروش فايل خود؟

با فشردن دکمه زير يکي از بخش هاي "سفارش انجام پروژه" يا "همکاري با بيسين" و يا "فروش فايل" را انتخاب فرماييدآمار آنلاين-مقايسه اي بارش در حوضه هاي اصلي کشور

منبع: وزارت نيرو - اين نمودار ممکن است براي دقايقي به دليل بروزرساني غير فعال شود


آخرين تصوير ماهواره هواشناسي - موقعيت ايران

W3Schools


نظرات  (۱)

  • کد ابزار   وبسايت

    مقاله علمی بسیار جالبی بود

فرم ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

درباره بهترين هاي بيسيـــن بدانيد...

Bird

يکي از مهمترين اهداف اين سايت تهيه آموزش هاي روان از ابزارهاي کاربردي علوم آب است.

اهميت مطالعات محيطي با ابزارهاي نوين در چيست؟

امروز با فارغ التحصيلي جمع کثير دانشجويان سالهاي گذشته و حال، با گذر از کمي گرايي ديگر صرف وجود مدارک دانشگاهي حرف اول را در بازار کار نمي زند؛ بلکه سنجش ديگري ملاک؛ و شايسته سالاري به ناچار! باب خواهد شد. يکي از مهم ترين لوازم توسعه علمي در هر کشور و ارائه موضوعات ابتکاري، بهره گيري از ابزار نوين است، بيسين با همکاري مخاطبان مي تواند در حيطه علوم آب به معرفي اين مهم بپردازد.

جستجو در بيسين


ابزارهاي نوين

بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

بیسین جهت ارائه مطالب و خدمات تخصصی در حیطه نرم افزارها و مدل های شبیه سازی مهندسی آب با رویکرد پژوهشی-آموزشی ایجاد شده است که توسعه خود را در گرو همکاری مخاطبان می بیند.

اطلاعات سايت

  • www.Basin.ir@gmail.com
  • بهزاد سرهادي
  • تاريخ امروز:
  • شناسه تلگرام: SubBasin
  • شماره تماس: 09190622992-098