دریافت داده های غیر استاندارد برای شماره منحنی رواناب - WMS :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

دریافت داده های غیر استاندارد برای شماره منحنی رواناب - WMS


محاسبه شماره منحنی یک فرایند ضروری برای بسیاری از پروژه های WMS است. WMS شامل تعدادی از جداول با داده های زمین و داده های مورد استفاده برای محاسبه شماره منحنی است. با این وجود این لیست جامع از هر منبع داده خاک نیست. اینها، تنها مواردی هستند که از طریق WMS به راحتی قابل دانلود می باشند.

بنابراین اگر شما نیاز به استفاده از اطلاعات خاک یا استفاده از زمین از یک محل بدون داده ها دارید، به راحتی از WMS استفاده کنید، اما چه کاری می توانید انجام دهید؟ شما می توانید با ایجاد یک فایل با داده های فرمت شده به عنوان یک جدول از داده های خاک یا زمین غیر استاندارد استفاده کنید. فرمت این فایل های جدول زمین را می توان برای ایجاد یک جدول برای هر منبع داده خاک، مانند شکل های محلی توسعه یافته برای پروژه های خاص استفاده کرد.


فرمت این فایل ها یک ستون به شرح زیر است:

 • شماره شناسنامه خاک
 • برچسب نام
 • گروه خاک هیدرولوژیک A
 • گروه خاک هیدرولوژیک B
 • هیدرولوژیکی خاک گروه C
 • گروه خاک هیدرولوژیکی D

هنگامی که یک فایل متنی را با خاک یا داده های استفاده از زمین ایجاد کرده اید، آن را به WMS وارد کنید، همانگونه که شما هر گونه اطلاعات خاک یا زمین دیگر را وارد می کنید.


اگر جدول سفارشی خود را برای داده های خاک خود ایجاد می کنید، منابع برای جداول و نمودار ها برای کمک به تخمین شماره های منحنی برای قرار دادن در جدول وجود دارد.


برای توضیح یا معرفی SCS یا شماره های منحنی رواناب، یک منبع خوب، انجمن ملی حفاظت منطقه است. راهنمایی آنها ممکن است به روشن کردن روند ایجاد اعداد منحنی کمک کند.


منابع اضافی نیز برای داده های خاک یا زمین استفاده می شود. هر منبع داده ای که احساس می کنید، برای پروژه خود مناسب است. تا زمانی که داده ها به درستی فرمت شده باشند، WMS باید بتواند آن را وارد کند.
نظرات (۰)

فرم ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

درباره بهترين هاي بيسيـــن بدانيد...

Bird

يکي از مهمترين اهداف اين سايت تهيه آموزش هاي روان از ابزارهاي کاربردي علوم آب است.

اهميت مطالعات محيطي با ابزارهاي نوين در چيست؟

امروز با فارغ التحصيلي جمع کثير دانشجويان سالهاي گذشته و حال، با گذر از کمي گرايي ديگر صرف وجود مدارک دانشگاهي حرف اول را در بازار کار نمي زند؛ بلکه سنجش ديگري ملاک؛ و شايسته سالاري به ناچار! باب خواهد شد. يکي از مهم ترين لوازم توسعه علمي در هر کشور و ارائه موضوعات ابتکاري، بهره گيري از ابزار نوين است، بيسين با همکاري مخاطبان مي تواند در حيطه علوم آب به معرفي اين مهم بپردازد.

جستجو در بيسين
سایت مهندسی آب

بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

سایت بیسین با معرفی مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزارها و مدل های شبیه سازی در حیطه مهندسی آب، تلاش به تهیه خدمات یکپارچه و محلی از محاسبات هیدرولوژیکی و هیدرولیکی می کند

اطلاعات سايت

 • www.Basin.ir@gmail.com
 • بهزاد سرهادي
 • شناسه تلگرام: SubBasin
 • شماره واتساپ: 09190622992-098
 • شماره تماس: 09190622992-098

W3Schools

W3Schools