انعطاف تاسیسات مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی :: بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

ابزار وبمستر

Bootstrap Example

عضويت در خبرنامه ايـميـل پايگاه بيسيــن - عضويت پس از کليک بر روي لينک فعال سازي که براي شما ارسال خواهد شد تکميل مي شود
انعطاف تاسیسات مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی


تغییر اقلیم در آفریقا یک واقعیت ثابت است. خشکسالی طولانی مدت، طغیان بی سابقه، جنگل های بارانی تخلیه شده و اسیدی شدن اقیانوس ها پدیده های آب و هوایی منطقه ای هستند که منابع، معیشت و رفاه انسان را تهدید می کنند. گزارش وضعیت آب و هوا در آفریقا 2019 تأیید می کند که این حوادث تأثیرات فاجعه باری بر زندگی انسان و محیط زیست دارند.


تأثیرات آب و هوا بر روی تامین آب

حوادث آب و هوایی فقط می تواند چالش های پیش روی شرکت های آب و هوا را تشدید کند. حتی بدون تغییرات آب و هوایی، شرکت های آب در ارائه خدمات پایدار با چالش های عملیاتی روبرو هستند. برخی از این موارد شامل افزایش جمعیت شهری، ترمیم یا جایگزینی زیرساخت های فرسوده و افزایش رقابت برای منابع محدود آب است.


آب و هوا و برنامه ریزی ایمنی آب

شرکت های آب برای دستیابی جهانی به آب تمیز و بهداشت (SDG 6) و مقابله با چالش های مربوط به آب و هوا، باید انعطاف پذیری را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از مدیریت آب ایجاد کنند. برنامه های ایمنی آب (WSP) یک رویکرد برنامه ریزی شناخته شده در سطح جهانی است. آنها شامل انجام یک ارزیابی پیشگیرانه و جامع ریسک و فرآیند مدیریت ریسک برای اطمینان از ایمنی و امنیت منابع آب آشامیدنی هستند. در رویکرد WSP، خطرات شناسایی می شوند، اولویت بندی می شوند و قبل از بروز مشکلات مدیریت می شوند. این امر آنها را به عنوان سرمایه ای ارزشمند در پرداختن به تأثیرات تغییرات آب و هوایی تبدیل می کند.


IWA، با حمایت از صندوق توسعه بین المللی اوپک (OFID)، از سال 2018 تا 2020 با آب و برق آفریقا در پروژه ای برای توسعه و اجرای برنامه های ایمنی آب مقاوم در برابر آب و هوا کار کرد. کارمندان و ذینفعان خدمات از طریق فعالیت هایی مانند آموزش WSP، دوره های توسعه و اجرای WSP و از طریق چندین کارگاه پشتیبانی شدند.


جود نارتی از آب غنا گفت: "اطلاعات جمع آوری شده در طی این پروژه به من کمک می کند تا بر اساس آسیب پذیری مرتبط با چنین پدیده هایی، در هنگام تجزیه و تحلیل، خودم را بشناسم، آشنا شوم و وجود خطرات طبیعی و تاثیر آنها را در تصفیه خانه های آب بررسی کنم."


یک ابزار اصلی در پورتال سیل و خشکسالی، برنامه برنامه ریزی ایمنی آب بود که به شرکت ها کمک می کند WSP خود را ثبت کنند، در حالی که تأثیرات آب و هوایی را نیز در نظر می گیرند. گن کین از اظهارات SEN'EAU گنجاندن تأثیرات آب و هوایی یک گام ضروری است: "با در نظر گرفتن موضوع آب و هوا در چارچوب WSP، امکان زیادی برای ما فراهم کرده است تا پیش بینی کنیم که وقایع آب و هوایی چه تاثیری بر اجرای آن دارند. "


کارکنان منتخب از هر کشور در "آموزش مربیان" شرکت کردند که دانش، مهارت و تخصص شرکت کنندگان را برای تبدیل شدن به سفیران WSP افزایش داد.


مانوئل تتی، از آب غنا، گفت: "آموزش دریافت شده در طول پروژه، آگاهی کلی من در مورد نیاز به در نظر گرفتن مسائل مربوط به آب و هوا در WSP ما را به عنوان یک ابزار افزایش داده است و همچنین بر درک من از تأثیر تغییرات آب و هوا بر روی عملیات تأثیر گذاشته است سیستم های تولید آب من در شرایطی هستم که می توان مزایای WSP را برای سایر همکاران خود که فرصت حضور در این پروژه را نداشتند، بهتر توضیح دهم. در حالی که بومبیری ایسایی، از ONEA، اضافه کرد: "در نتیجه این آموزش، ما متوجه شدیم که WSPs برای تضمین کیفیت آب به روشی پایدار و بنابراین، سلامت مصرف کنندگان ضروری است. ما ظرفیت خود را برای ایجاد WSP تقویت کرده ایم. "


درس دیگری که آموخته شد، اهمیت تعامل با ذینفعان، مانند دولت محلی است که نقشی اساسی در حوضه آبریز دارند. به عنوان مثال، یاو بواتنگ، از کمیسیون منابع آب در غنا، اظهار داشت: "به عنوان دستیار افسر حوزه، این پروژه درک من از WSP مقاوم در برابر آب و هوا را تغییر داده و همچنین روابط من با سایر سهامداران در حوضه آبریز را بهبود بخشیده است."


سرانجام، باید توجه داشت که تعهد، مشارکت و حمایت تصمیم گیرندگان اصلی برای اجرای موثر WSP ضروری است. انجام این کار اطمینان حاصل می کند که در صورت لزوم می توان مواد، افراد و منابع لجستیکی را در دسترس قرار داد - در نتیجه منجر به بهبود نتایج می شود.


منبع: انجمن بین المللی آب×

راهنماي حل مشکل دانلود: با توجه به مسدود شدن درايو گوگل در ايران از آي پي ديگر کشورها براي دانلود فايل ها استفاده کنيد.
سفارش پروژه داريد؟ يا قصد همکاري در انجام پروژه؟ و يا قصد فروش فايل خود؟

با فشردن دکمه زير يکي از بخش هاي "سفارش انجام پروژه" يا "همکاري با بيسين" و يا "فروش فايل" را انتخاب فرماييد
آمار آنلاين-مقايسه اي بارش در حوضه هاي اصلي کشور

منبع: وزارت نيرو - اين نمودار ممکن است براي دقايقي به دليل بروزرساني غير فعال شودنظرات  (۰)

فرم ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

درباره بهترين هاي بيسيـــن بدانيد...

Bird

يکي از مهمترين اهداف اين سايت تهيه آموزش هاي روان از ابزارهاي کاربردي علوم آب است.

اهميت مطالعات محيطي با ابزارهاي نوين در چيست؟

امروز با فارغ التحصيلي جمع کثير دانشجويان سالهاي گذشته و حال، با گذر از کمي گرايي ديگر صرف وجود مدارک دانشگاهي حرف اول را در بازار کار نمي زند؛ بلکه سنجش ديگري ملاک؛ و شايسته سالاري به ناچار! باب خواهد شد. يکي از مهم ترين لوازم توسعه علمي در هر کشور و ارائه موضوعات ابتکاري، بهره گيري از ابزار نوين است، بيسين با همکاري مخاطبان مي تواند در حيطه علوم آب به معرفي اين مهم بپردازد.

جستجو در بيسين


ابزارهاي نوين

بیسین - سایت تخصصی مهندسی آب

بیسین جهت ارائه مطالب و خدمات تخصصی در حیطه نرم افزارها و مدل های شبیه سازی مهندسی آب با رویکرد پژوهشی-آموزشی ایجاد شده است که توسعه خود را در گرو همکاری مخاطبان می بیند.

اطلاعات سايت

  • www.Basin.ir@gmail.com
  • بهزاد سرهادي
  • شناسه تلگرام: SubBasin
  • شماره واتساپ: 09190622992-098
  • شماره تماس: 09190622992-098

W3Schools